WDBE2020 suurüritusele eelneb mitu eelüritust ka Tallinnas

Digitaalehituse klaster

Kolmas World Summit on Digital Built Environment ehk WDBE 2020 toimub
29.-30. 09 Tallinnas ja Helsingis. Sügisel toimuvale suurüritusele eelneb ka mitu eelüritust, mille sisu ja läbiviimise eest vastutavad Digitaalehituse klaster ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

EELÜRITUSED

20.02 toimub arhitektuurikeskuses MKM-i poolt korraldatud rahvusvaheline seminar BIM-põhise ehitusloa menetluse kohta, kus saab näha nii Eesti kui ka teiste riikide prototüüpe ja piloote. Üritus on tasuta ning digiehituse huvilised on kõik oodatud, kuid eelnevalt on vajalik registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Üritust saab jälgida ka veebis.

17.04 toimub Tallinna Sadama D-terminalis seminar „Andmevoog ehituse elutsüklis“.
Selle sündmuse raames külastatakse Tallinna Sadama D-terminali ning kuulatakse kogemusi täisdigitaalse sadamakontseptsiooni loomisest. D-terminali rekonstrueerimine on olnud Tallinna Sadama jaoks esimene projekt, mis on loodud projekteerijatele ja ehitajale BIM nõudeid järgides. Hoone digitaalset kaksikut kasutatakse ka ehitusjärgses hoone halduses.

Kuulajatega jagavad kogemusi projekti tellija, projekteerija ja töövõtja.

Päeva jooksul käiakse D-terminali ehitusplatsil, kuulatakse projektide esitlusi ja arutelupaneeli digitaalse andmevoo väljakutsetest ja selle tulevikupotentsiaalist ehituse elutsüklis.

Eelüritusel osalejad on oodatud juba ka 16. aprillil kell 17 algavale BimSummit2020 lõpuüritusele, mis toimub Erinevate Tubade Klubis.

16.06 toimub Eesti Kunstiakadeemias seminar „Parametrically from design to site“.
Programmis keskendutakse protsesside disainimisele (täpsem kava koostamisel).

01.10 toimuvad Eesti tööstust ja riiki tutvustavad ekskursioonid.

  • Harmeti puitmajade tehase külastus. Vaata: harmet.ee Ekskursioonil on võimalus näha, kuidas toodetakse kaasaegseid kokkupandavaid maju uues kaasaegses tehases (avati 2017. aastal).
  • E-Estonia külastuskeskusega tutvumine. Räägitakse Eesti digilugu: e-estonia.com.
  • Ehituplatsi külastus. Ekskursiooni käigus näidatakse, kuidas projektis kasutatakse kaasaegseid digitaalseid tehnoloogiaid. Külastatav ehitusplats valitakse välja konkursi korras.

Registreerimine eelüritustele käib läbi WDBE2020 peakorraldaja kodulehe. Kõik üritused toimuvad inglise keeles.

WDBE2020 koduleht: kirahub.org/en/wdbe2020

Järgmine ajajoone postitus
Kutse: Priit Kallase online-koolitus „B2B digiturundus kanalite lõikes“

Loe lähemalt

Otsing

Kui tead juba, mida täpsemalt otsid, olgu selleks E-ehituse visioon, mõni juhtumiuuring või juhendmaterjal mingi konkreetse ehitise elukaare etapi kohta, siis võid allolevat otsingut kasutada, et jõuda kiiresti otsitava sisuni.