28.-29.09 toimub WDBE konverents, mis keskendub elukeskkonna süvatajule
Rahvusuvaheline WDBE ehk The World of Digital Built Environment virtuaalkonverents toimub sel aastal 28.-29. septembril. Konverentsi peateemaks on elukeskkonna süvataju ja seal võtavad sõna maailmas tuntud linnaplaneerijad, innovaatorid, arhitektid, urbanistid jne. WDBE´l on ka mitmeid võimalusi ärikontaktide loomiseks ning oma toodete ja teenuste tutvustamiseks. See on ideaalne koht, kus ilma kodudiivanilt lahkumata tutvustada oma äri tervele maailmale.
WDBE toimub juba teist aastast eestlaste ja soomlaste koostöös. Korralduses löövad kaasa Eesti poolt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Digitaalehituse klaster ning Soome poolt KIRAHub ja RIL.
Digitaalehituse klastri juhatuse liige Hele-Mai Metsal: “Mõiste Urban supersensing ehk elukeskkonna süvataju võib tekitada vastakaid mõtteid, kuid ehitusvaldkonna kontekstis mõistetakse selle all inimmõistuse ja intelligentsete tehnoloogiliste lahenduste uuenduslikku ühiskasutust, mis aitab luua üle ehituse elukaare uusi tööriistu igapäevase töö efektiivistamiseks. Ehk siis konverentsil tuleb palju juttu väga moodsatest tehnoloogiatest ning nende targast kasutamisest.”
Konverentsi esinejate nimekiri on väga rahvusvaheline. Kahe päeva jooksul astuvad lavale peaesinejatena:
“Kuna WDBE toimub virtuaalkujul ja keegi ei pea võtma ette pikki ajakulukaid reise, siis saame sinna koondada oma valdkonna tippesinejad. Eriti soovitan konverentsist osa võtta noortel, kes ehitusvaldkonda alles õpivad, sest ilma moodsaid tehnoloogiaid tundmata ei saa ehituses varsti enam midagi teha,” lisas Metsal.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) digitaalehituse valdkonna juht Jaan Saar: “Ehitussektori digitaliseerimine on MKM-i jaoks prioriteet ning meil on hea meel, et saame WDBE kogukonna kaudu panustada ja jagada kogemusi selle valdkonna maailma tippudega.”
“Möödunud aasta WDBE´lt õppisime, et erinevates riikides tegeletakse ehitussektoris samade kitsaskohtade ja probleemide lahendamisega, kaasates selleks erinevaid uusi tehnoloogiaid. Mõned neist lahendustest olid meile tuttavad, mõned mitte. Avastamist oli palju. Peamine kasu, mida WDBE´lt riigi vaates saime, oli tuntuse tõus, uued kontaktid ning võimalus tutvustada oma ideesid rahvusvahelisel tasandil,” lisas Saar.
WDBE raames toimub ka mitmeid eelüritusi. Paljud neist on juba möödas, kuid 24-26.09 toimub Digiehituse häkaton, kuhu on samuti kõik huvilised oodatud.
Kogu info WDBE konverentsi ja piletite kohta leiab internetist.
Kui tead juba, mida täpsemalt otsid, olgu selleks E-ehituse visioon, mõni juhtumiuuring või juhendmaterjal mingi konkreetse ehitise elukaare etapi kohta, siis võid allolevat otsingut kasutada, et jõuda kiiresti otsitava sisuni.